motyl1-4c

Misją Fundacji jest pomoc w rozwoju...

...dzieciom z wadami słuchu, opóźnionym rozwojem mowy, dzieciom specjalnej troski i ich rodzinom, a także młodzieży i osobom dorosłym z uszkodzonym słuchem, która polega na wspólnym, codziennym działaniu, wzajemnym szacunku i współpracy.
To dawanie i branie, wspólne przeżywanie porażek i sukcesów, smutków i radości, tworzenie jednej Wielkiej Rodziny.

ECHO PROGRES
Holistyczny Model Wsparcia Osób Niesłyszących Fundacji -ECHO-

Unikatowy model

Unikatowy Model ECHO PROGRES wypracowany został w oparciu o wieloletnie doświadczenia działalności PFPDN -ECHO-.

motyl4-2c

Najważniejszy jest człowiek

Osoba niesłysząca i jej rodzina jest w centrum naszego zainteresowania od momentu jej zgłoszenia się do Fundacji (najmłodsze dziecko, które zostało naszym podopiecznym miało 2 tygodnie, zaś najstarszy beneficjent ma 80 lat), do czasu, w którym osoba niesłysząca sama zdecyduje, że jej aktywne i satysfakcjonujące życie nie wymaga już wsparcia ze strony Fundacji.

Szansa na normalne życie

Główne założenia modelu i zadania z nich wynikające mają na celu ograniczanie zjawiska wykluczenia społecznego oraz zwiększanie szans na satysfakcjonujące życie w społeczeństwie dzieci, młodzieży i dorosłych osób niesłyszących.

ECHO PROGRES
Holistyczny Model Wsparcia Osób Niesłyszących Fundacji -ECHO-