W 2020 roku został zorganizowany turnus w dniach od 11.07.2020 – 25.07.2020 . Miejscem realizacji turnusu był Ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny PIRAMIDA w Mrzeżynie. Pomimo trudnego czasu i pandemii wyjechaliśmy. Decyzja nie była łatwa, ale wiemy jak cenne są dla rozwoju dzieci niesłyszących dwa tygodnie wzmożonych zajęć, integracja rodzin i wymiana doświadczeń. Zachowaliśmy wszystkie środki ostrożności.

Na turnusie obchodziliśmy 25 lecie Fundacji-ECHO-. Był tort, ognisko, wspomnienia i wzruszenia. Nasza maskotka-kolorowa gąsieniczka- otrzymała imię BELLA. Podczas turnusu zorganizowano, zajęcia terapeutyczne indywidualne, i grupowe, rekreacyjno-sportowe, kulturalno-oświatowe oraz warsztaty dla opiekunów. Wsparcie odbywało się w mniejszych grupach, zrezygnowaliśmy z dnia sportu, balu i podchodów aby zmniejszyć ryzyko zachorowań. W zamian odbyła się, z okazji 25- lecia Fundacji-ECHO-, wspaniała impreza na plaży z zachowaniem dystansu i środków ostrożności.
Dzięki zmodyfikowanemu i dostosowanemu do panujących w kraju warunków programowi zrealizowaliśmy cele stawiane podczas turnusów rehabilitacyjnych. Wszyscy wrócili zdrowi, szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń. JESTEŚMY RAZEM. SIŁA JEST W NAS. Hasło, które nam towarzyszy w 2020r nabrało szczególnego znaczenia.